חמישה טיפים לנהיגה בטוחה בחורף

מזג האוויר החורפי מציב קשיים ואתגרים גם לנהגים המנוסים ביותר. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את החורף בשלום:

1. סעו לאט

זהו טיפ בסיסי וחיוני, אך רבים בוחרים להתעלם ממנו. החורף הוא לא זמן טוב להאיץ בפתאומיות או לבדוק בתוך כמה שניות הרכב מגיע ל-100 קמ"ש. עליכם להציב את הבטיחות בראש סדר העדיפויות ולנהוג באחריות. סעו לאט ושמרו מרחק מהרכב שלפניכם כדי לאפשר מרחק בלימה אופטימאלי.

2. הדליקו אורות לכל אורך שעות היום

זה דוגמא לטיפ פשוט שיכול להציל חיים. אם תדליקו את האורות לכל אורך שעות היום תוכלו להיות בולטים יותר. הדלקת אורות בשעות היום מתאימה לתנאי הראות הקשים, וממילא היא חובה על פי החוק. מנעו מעצמכם תקלות, עזרו לאחרים לראות אתכם ונהגו בבטחה עם אורות דלוקים.

3. הפעילו מזגן ומפשיר אדים לנהיגה בערפל

נהיגה בערפל מהווה את הסכנה העיקרית עבור כלי רכב במהלך החורף. למרות שישראל היא מדינה המתאפיינת באקלים ים תיכוני שנחשב רגוע וחם, בחודשי החורף יש לא מעט ימים של ערפל כבד. נהיגה נכונה בערפל תחייב אתכם להפעיל מזגן ומפשיר אדים. זכרו כי אורות הרכב לא חודרים את מסך הערפל והפתרון הוא להדליק אורות מעבר. בנוסף, פתחו פתח אוורור קטן בחלון כדי לסייע להפשרת האדים.

 

 

 

474422003 (Custom)

4. הקפידו על בלימת חירום

בלימה יעילה תסייע לרכב לעצור במרחק הקצר ביותר ובשיא הכוח. אם יש לכם ברכב מערכת ABS, תוכלו לבלום בזהירות גם על כביש ישר ולחילופין גם בסיבובים ובעקומות.

5. בקרו במוסך מורשה

נצלו את עונות המעבר כדי לבקר במוסך מורשה. בצעו בדיקה כללית לחורף, התייעצו עם אנשי מקצוע והכינו את הרכב למזג אוויר סוער מהרגיל. במוסך מהסוג הזה יידעו כיצד להתאים את הרכב לחורף לפי הוראות היצרן. היתרונות של מוסך מורשה הם תקופת אחריות ארוכה, שקט נפשי ויחס מקצועי מהרגע הראשון. במוסך יבדקו את תקינות המערכות החיוניות וישימו דגש על מערכת הבלמים, הצמיגים, האורות, ההיגוי והמגבים.