השכרת רכב

מעוניינים לשכור רכב? ליקטנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם לדעת ולבדוק את כל מה שאתם צריכים לפני שאתם יוצאים לדרך- האתר רכב ליסינג מציג את המדריך השלם להשכרת רכב בארץ כל מה שרציתם לדעת ולא ידעתם את מי לשאול.

טיפים עבור השכרת רכב

אין כל ספק ששירותי השכרת רכב מקלים מאוד על חיינו, ולכן אין זה מפליא שהם מוצעים כיום כמעט בכל מקום בעולם וגם בישראל. באילו שיקולים צריך להתחשב לפני ששוכרים רכב? על שאלה זו נענה במאמר שלפניכם.

לאיזה פרק זמן אתם זקוקים לרכב?

שירותי השכרת רכב מתחלקים בגדול לשניים: השכרה לטווח ארוך והשכרה לטווח קצר. בדקו מהו הצורך שלכם. בין אם למשל אתם זקוקים לרכב לטווח ארוך (שבועות או חודשים) ובין אם אתם זקוקים לרכב לפרק זמן קצר (שבועות, ימים או אפילו כמה שעות), רכב שכור הוא מה שאתם מחפשים.

איזה רכב הכי כדאי לשכור?

השכרת רכבבין אם יש לכם רכב פרטי ובין אם לאו, רכב שכור יכול לסייע לכם במגוון רחב של דרכים: כמובן שרכב רגיל יכול לסייע לכל מי שיש רישיון אבל אין לו רכב להגיע ממקום למקום. אבל מעבר לכך, אם אתם מתכוננים לעבור דירה ומעוניינים לבצע את ההובלה בכוחות עצמכם, אתם יכולים לשכור רכב גדול יותר (בהנחה ויש לכם רישיון נהיגה מתאים) ולבצע את ההובלה בהתאם לזמן המתאים לכם. רכב 4 על 4, יכול לשמש אתכם כדי לצאת לטיול שטח ורכב יוקרתי יכול לעזור לכם ליצור רושם בדייט או באירוע כלשהו שחשוב לכם (לדוגמה חתונה).

מה לבדוק לפני שמבצעים השכרת  הרכב?

  • החליטו על סוג הרכב שאתם מעוניינים לשכור: אם חשוב לכם לנהוג ברכב עם גיר ידני או אוטומטי למשל, על רכב מסחרי או מפואר וכו', חשוב שתציינו זאת בפני חברת ההשכרה שאליה אתם פונים. שימו לב, לעתים יש צורך לשריין את הרכבים האלה כמה ימים מראש.
  • בצעו השוואת מחירים:עלות השכרת רכב משתנה בין חברה לחברה. רצוי לקבל הצעות מחיר מכמה חברות, בהתאם לדגם שאתם מחפשים.
  • בדקו האם ישנן הגבלות כלשהן:ישנן חברות שמגבילות את השוכרים בקילומטרים. במידה ותחרגו מההגבלות שכתובות בחוזה באותיות קטנות, אתם עלולים לשלם לא מעט כסף.
  • בדקו את גובה ההשתתפות העצמית שלכם בפוליסת הביטוח:חשוב לוודא שלרכב יש פוליסת ביטוח המכסה מקרה של תאונת דרכים. כמו כן, יש לבדוק אם הביטוח מכסה גם מקרים אחרים כמו גניבה או גרירה, והאם הוא כולל נהגים נוספים. אם לא קיים ביטוח, ואתם נקלעים למצבים שציינו, אתם עלולים לקבל תביעה ולמצוא את עצמכם בחובות עצומים.
  • בדקו את הרכב לפני שאתם חותמים על הניירת:דרשו שנציג של חברת ההשכרה יבחן יחד אתכם את הרכב, ויסמן את כל הפגמים שלו, מבחוץ ומבפנים. בדיקה דקדקנית והתעקשות על כל פרט ופרט, יבטיחו שלא יאשימו אתכם בנזק שלא נגרם בגללכם. זוהי גם הזדמנות לבדוק שהרכב נקי ומסודר – בדיקה חשובה שתבטיח לכם נסיעה נעימה ונוחה.
  • שימו לב מהי כמות הדלק שברכב:חברות השכרת רכב דורשות בדרך כלל להחזיר את הרכב עם אותה כמות הדלק שהייתה במכל בזמן קבלת הרכב. ודאו שנציג החברה מסמן בדיוק את כמות הדלק הקיימת.
  • מדיניות החברה בנוגע לדוחות שונים:ישנן חברות השכרת רכב שמטפלות בנושא התשלום לכביש 6, קנסות ודוחות חניה, אך לפעמים אתם תהיו אלה שצריכים לשלם את התשלומים האלה. בדקו מהי מדיניות החברה בנושא זה.
  • שעת ההחזרה: ודאו שאתם יודעים מהי שעת החזרת הרכב הנדרשת. במידה ותאחרו למסור את הרכב בחזרה לחברה, אתם תופתעו לגלות שחייבו אתכם ביום השכרה נוסף.

אנו מקווים שהטיפים בכתבה יאפשרו לכם עתה לשכור רכב בלב שקט. מדובר באופציה משתלמת שיכולה לשפר את חייכם באופן משמעותי, אך חשוב להקפיד לבדוק את הרכב כמו שצריך, ולפנות לחברה אמינה ומקצועית.

המאמר נכתב באדיבות  – אביב השכרת רכב.