בחירה נכונה של חברת אוטובוסים לטיולים

בחירת חברת הסעות עבור טיולים יכולה להיות משימה קשה יותר מכפי שנהוג לחשוב. ראשית, לא כל חברת הסעות בישראל טורחת לעמוד בכללי משרד התחבורה. שנית, חיפוש לא נכון אחר חברת הסעות עשוי להעלות על פני השטח המון קשיים ובעיות.

בראש ובראשונה, לקוח המעוניין לגייס את שירותיה של חברת אוטובוסים לטיולים נדרש להגדיר את הצרכים והמטרות. שירותי הסעות לילדים שונים מהסעות לתיירים, למגזר הדתי או לבעלי מוגבלויות. מעבר לכך, כדאי להקדיש זמן, ולערוך פגישות עם נציגי החברה לפני שמתחייבים על שירות מסוים.

שיקולים בבחירת חברת הסעות

קל יותר לבחור חברת הסעות במידה ומתמקדים במספר נושאים מרכזיים:

מיניבוסא. ניסיון – יש מספר דרכים לבדוק את הניסיון של חברת אוטובוסים לטיולים. הדרך הראשונה היא לבקש מנציגי החברה פרטים על עבודות קודמות, לבדוק את הרלוונטיות של ההסעות הללו לטיול הצפוי ולבצע השוואה. הדרך השנייה היא להתרשם מתעודות מקצועיות של הנהגים המועסקים על ידי החברה. ככל שהנהגים ותיקים ומנוסים יותר, כך ניתן יהיה להסיק כי החברה יודעת כיצד להציע שירותי הסעות לטיולים.
ב. המלצות – קבלת המלצות יכולה למנוע עוגמת נפש רבה. בעת בחירה של חברת אוטובוסים לטיולים של בית הספר אפשר להתייעץ עם מורים, הורים או קולגות. בטיולים פרטיים ניתן להשתמש באינטרנט ולקרוא המלצות של גולשים. לכל סוג של טיול יש ממליצים המתאימים עבורו וכדאי לנצל זאת.
ג. יחס – אחת המטרות החשובות ביותר של תיאום פגישה אישית מול נציגי חברת אוטובוסים לטיולים היא להתרשם מהיחס האישי. לקוח המקבל יחס אישי מחברת הסעות מרגיש רגוע יותר, יודע שיש לו עם מי לעבוד, ואינו נדרש לחפש אחר אלטרנטיבות לא רצויות.
ד. צי רכבים – חברת הסעות אשר מכבדת את עצמה זקוקה לצי אוטובוסים מגוון. רכבים החברה צריכים לעבור טיפולים קבועים ושוטפים, להיות נקיים ולעמוד בכל הדרישות של הלקוח. צי רכבים מגוון יאפשר קיום טיולים גם באיזורים מרוחקים, ונגישות אל אתרי טבע, שמורות ואטרקציות בכל רחבי הארץ.
ה. לוח זמנים – טיולים נמדדים על פי עמידה בלוח הזמנים. חברת אוטובוסים לטיולים חייבת לעשות הכל על מנת לעמוד בלוח הזמנים שהובטח ללקוח. זהו נושא רלוונטי עבור כל סוגי הטיולים ללא יוצא מן הכלל, וחשוב מאוד להקפיד עליו.

בטיחות מעל הכל

הנהגים של חברת הסעות המציעה שירותי אוטובוסים לטיולים צריכים לשמור על כל כללי הבטיחות. עליהם לנסוע במהירות הקבועה בחוק, לדאוג להעלאה והורדה של נוסעים בתחנות המיועדות לכך, ולבצע את הטיפולים השוטפים ברכב. הבטיחות היא השיקול המרכזי, החשוב והעיקרי של תכנון טיולים.

לסיכום, אל תבחרו חברת הסעות רק על פי המחיר. בדקו את הניסיון של החברה, נסו לקבל המלצות, ואל תוותרו על יחסי אנוש וצי רכבים. בחרו חברה שעומדת בלוח הזמנים, והציבו תנאי בטיחות ברורים כבר בשלבים מוקדמים.