רכישת רכב

אם אתה עומד בפני תהליך רכישת רכב, הגעת למקום הנכון!
כל המידע אודות תהליך רכישת רכב עכשיו באתר רכב-ליסינג .

תהליך רכישת רכב

תהליך רכישת רכב הוא תהליך מורכב ולא פשוט, אדם המעוניין לרכוש רכב חדש נאלץ לבחור מבין עשרות רבות של סוגים ודגמים. באם לקונה יש הבנה מקדימה בסוגי רכבים, נפחי מנועים, דגמים ובטיחות, אזי תהליך הבחירה יהיה קל יותר עבורו. אך מרבית רוכשי הרכבים אינם מבינים בעולם הרכב ונקלעים לקושי רב בעת תהליך רכישת רכב חדש.
יש מי שרואה לנגד עיניו רק את הצורך ברכישת רכב חסכוני בדלק, אחרים, נותנים חשיבות יתרה לצבע השלדה ויש כמובן מי שרואה לנגד עיניו את היותו בעל משפחה מרובת ילדים ולשם כך הוא זקוק לרכב עם מספר רב של מושבים.

מה חשוב לדעת לפני רכישת רכב

לכל אדם חשובים דברים אחרים ואכן דעתו ומחשבותיו של אדם הם בעלי חשיבות עליונה. אך גם אם מאז ומתמיד חלמתם על רכב בצבע אדום או על למבורגיני אפורה, יש מספר פרמטרים נוספים עליהם צריך לתת את הדעת.

  • נוחות הרכב- בתהליך יצור הרכב מושקעת מחשבה רבה אודות נוחות השימוש בכלי התחבורה, מרבית הרכבים המיוצרים, נוחים לאדם הממוצע, יחד עם זאת לכל אדם מבנה שונה, אדם גבוה במיוחד או כבד משקל, לא ירגיש בנוח בכל כלי רכב ולכן בעת רכישת רכב חדש, יש צורך להפעיל שיקול דעת ולחשוב על תקרת רכב גבוהה, אם מדובר באדם גבוה, או רכב גבוה מהרצפה אם מדובר באדם כבד משקל שהתנועה קשה לו.
  • רכב המוכר בהוצאות מס – אם רוכש הרכב הוא עצמאי החייב בדיווח הוצאות והכנסות למס הכנסה, מוטב שידע כי מס הכנסה מכיר בהוצאות הרכב כהוצאה מוכרת, יחד עם זאת גם אם הרכב שזה עתה רכשת אכן משמש אותך לעבודה ועל פניו אלו אכן הוצאות עבור העבודה, החוק היבש מחייב את הרכב להיות מעל משקל מסוים ולכן כדאי לתת את הדעת על כך בעת רכישת רכב .
  • בטיחות – כל הרכבים המיוצרים היום, עומדים בתווי תקן מחמירים המבטיחים כי הנוסעים ברכב יהיו בטוחים, יחד עם זאת קיימות דרגות שונות של בטיחות. אם רכישת הרכב מבוצעת עבור נהג צעיר או עבור משפחה עם ילדים מומלץ לבחור בדגם רכב שידוע בבטיחותו.
  • צבעים מועדים לפורענות – אז נכון, צבעו של הרכב לא משנה את רמת הבטיחות, המשקל והנוחות אך לבחירת צבע לרכב חשיבות מכרעת ישנם צבעים המיועדים לפורענות. כך למשל יש שיגידו שאם בחרתם בצבע הסטנדרטי לבן, סביר להניח שהרכב שלכם ייגנב מתישהו, גנבי הרכב אוהבים לגנוב רכבים סטנדרטיים בצבעים בנאליים ולא בוהקים. רכב בבצע שונה וייחודי יבטיח לכם זיהוי מהיר של הרכב בחניה וניסיון חלקי של מניעת גניבות רכב.
  • רכב חסכוני בדלק – כל רכב נאלץ לדלק על מנת לנסוע, אך ישנם רכבים הידועים בצריכת דלק נמוכה. אם אינם רוצים לבלות כל חייכם בתשלומים עבור הוצאות דלק, מומלץ שתערכו סקר מקיף בכל הנוגע לצריכת הדלק של סוגי הרכבים השונים.