מימון לרכב

מימון לרכישת רכברכב פרטי הוא משאת נפשם וחלומם של אנשים רבים, הימצאותו של רכב פרטי בחניית הדירה, מקלה מאוד על החיים, מקנה תחושת עצמאות לבעלי הרכב, מעידה על מעמד ומקנה בטחון אישי. אך בין הרצון למציאות לא אחת מפרידה מילה אחת "מימון". דבר ידוע הוא שרכב הוא כלי תחבורה יקר, מלבד ההוצאות השוטפות בהם נדרשים בעליו מידי חודש בחודשו. ההוצאה הראשונית עבור רכישת רכב מצריכה הוצאה של סכום כסף רב, מרבית בני האדם משתייכים למעמד הסוציואקונומי הבינוני ומטה ועל כן לא מחזיקים בסכומי כסף גבוהים המתאימים לרכישת רכב פרטי. כפועל יוצא מעדיפים רבים לרכוש רכב יד שניה, להסתפק ברכיבה על אופניים ולהמשיך להשתמש בתחבורה הציבורית.

אך האם לעד נגזר עלינו לרכוש רכבים יד שניה? האם רכישת רכב היא בהכרח מותרות לעשירים בלבד? האם ישנה דרך אחרת?
אם חשקה נפשכם בנהיגה ברכב חדש יד ראשונה ולא ברכב יד שניה שעברו עליו ידיים רבות, עלייכם לדעת ולהאמין כי הכול אפשרי – מילת המפתח היא מימון. המפתח שלכם לרכישת רכב חדש יד ראשונה טמון בהשגת מימון ואיך משיגים מימון לרכב?

מימון לרכב ניתן להשיג במספר דרכים

  • הלוואה מהבנק – אם רכב חדש הוא חלום חייכם, תוכלו לגשת לבנק בו יש לכם חשבון פעיל אליו נכנסת המשכורת החודשית שלכם ולבקש הלוואה לרכישת רכב. קחו בחשבון שעל ההלוואות בבנק יש ריביות ותצטרכו להחזיר מידי חודש תשלום קבוע ומשתנה.
  • הלוואה מחברות חוץ בנקאיות – קבלת מימון לרכב ניתן לקבל גם דרך הלוואה מחברות חוץ בנקאיות, חברות שמאפשרות ללקוחותיהם לקחת הלוואה ללא כל תלות במצב חשבון הבנק שלהם. היתרון הגדול בהלוואה חוץ בנקאית על פני הלוואה דרך הבנק הינו בעובדה שהלוואה מהבנק תלויה במרבית המקרים בהתנהלות קודמת בחשבון, בתזרים מזומנים חיובי וברושם שהשארתם על פקיד הבנק, הלוואה ממקור חוץ בנקאי תלויה אך ורק בכם וביכולתכם הפיננסיות.
  • הלוואה מההורים – תוכלו גם לנסות קבל מימון לרכב ממקורות שונים בתוך בני המשפחה, לבקש הלוואה קטנה מהאח, ההורים או החמות, קחו בחשבון שהכול נשמע טוב ונפלא כל עוד אתם עומדים בהחזרים החודשיים והאדם המלווה איננו נדרש באופן מידי לכסף, אך בהלוואה מבני המשפחה יש סיכון של התנהלות לא נכונה, אי עמידה בהחזרים החודשיים מתוך הנחה כי מכיוון שמדובר בבן המשפחה הנ"ל יסלח. הלוואה מבני המשפחה צריכה להיות האופציה האחרונה עבורכם אם בכלל.
  • רכישת רכב ליסינג – אופציה נוספת טובה במיוחד היא מימון לרכב באמצעות רכישה דרך חברת ליסינג. חברת הליסינג היא חברה חיצונית שרוכשת את הרכב מחברות הרכב ולכן מחירה של עסקת רכישת רכב ליסינג יהיה זול יותר מאשר מחירה של עסקה זהה שהוצעה לכם בחברות אחרות, יתרה מכך ההחזרים החודשיים בהם תדרשו, הינם קבועים ולא משתנים בהתאם למדדים השונים.