מדריך עבור השכרת רכב לפי שעה

השכרת רכב לפי שעה היא אופציה אשר נולדה מתוך צורך מהותי של הלקוחות. עד לפני מספר שנים לא ניתן היה לבצע השכרת רכב מן הסוג הזה, ומי שחיפש אחר פתרון תחבורתי נוח ויעיל לזמן קצר ניאלץ לשאת בהוצאות גבוהות ומיותרות. שילוב של אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, הקשבה לצרכי הלקוחות, ובעיקר מחשבה מחוץ לקופסא יצרו את האפשרות של השכרת רכב לפי שעה.

בתחום השכרת רכב יש מספר שיטות חיוב:

א. מנוי חודשי ותשלום בעבור שעה פלוס תשלום על כל ק"מ

ב. שכירות על בסיס יומי או השכרה קצרה משעות אחר הצהריים עד הבוקר למחרת

ג. שכירות על בסיס יומי בלבד

מי משתמש ברכבים המושכרים לפי שעה?

השכרת רכב מתאימה לקהל יעד מגוון. מלבד אנשי עסקים המגיעים אל הערים הגדולות לצורך ניהול פגישות, עסקאות או ביקורים, גם משפחות ותיירים יכולים לנצל את היתרונות של רכב המושכר לפי שעה. בנוסף, אפשר לראות לא מעט אזרחים המוותרים על הרכב האישי ועוברים למסלולי השכרת רכב. בעת השכרת רכב אין צורך לדאוג לביטוח, לעלויות תחזוקה או להוצאות נוספות. הרכבים מטופלים על ידי אנשי מקצוע, ומחכים ללקוח בחניה קבועה.

שירותי השכרה של רכבים לתקופות קצרות ולפי שעה מבוססים על מספר שלבים:

1. הרשמה – בשלב הראשון נדרש הלקוח להירשם לשירותיה של חברה מסוימת. כדאי לבצע השוואת מחירים, לקבל המלצות, ולקרוא את תנאי העסקה לפני שמתחייבים.

2. הזמנה – השלב השני כולל הזמנה של רכב על פי צרכים ומטרות. ניתן להשכיר רכבים יוקרתיים, רכבים משפחתיים או אפילו טנדרים.

3. נסיעה – השלב האחרון הוא קבלת הרכב ונסיעה לסידורים הדרושים. כאן המקום להבחין בין שירותי השכרה לפי שעה הניתנים על ידי חברות השכרת רכב בסניפים המסורתיים, לבין שירותי השכרה של רכבים הנמצאים בחניה מוסדרת ברחבי הערים הגדולות (Carsharing).

ההיבט הסביבתי של השכרת רכב לפי שעה

השכרת רכב לפי שעהכדאי להדגיש את ההיבט האקולוגי והסביבתי של שירותי השכרת רכב לפי שעה. היות ומדובר על פיתרון אידיאלי למי שאינו בעל רכב פרטי, שירותי ההשכרה מאפשרים צמצום משמעותי של פליטת המזהמים לאוויר. ההשכרה מחייבת את הנהג להשתמש ברכב רק כאשר הוא באמת זקוק לכך.

בזכות שירותי ההשכרה ניתן ללכת יותר ברגל, להתנסות בתחבורה ציבורית או לרכב על אופניים. שירותי השכרת רכב גם מפחיתים את הצורך במקומות חניה. בעזרת שירותי ההשכרה ניתן להשאיר מקום ברחבי העיר לשתילת עצים, בניית מקומות מגורים ויצירת מגרשי ספורט, תרבות ופנאי.

לסיכום, שירותי השכרת רכב לפי שעה הם בעלי יתרונות רבים. השירותים הללו עונים על הצורך בחיפוש אחר מקומות חניה ורלוונטיים לסיטואציות שונות. בעזרת השירותים הללו ניתן להגביר את המודעות לאיכות הסביבה, למנוע הוצאות ביטוח ותחזוקה, ולייצר פתרונות תחבורתיים חדשים עבור תושבים מכל רחבי הארץ.