אופצית ליסינג לרכישת רכב

התחבורה הציבורית מתישה אתכם אך אינכם מסוגלים למצוא מימון לרכב הפרטי בו חשקתם? הבעיה ידועה ומוכרת, ויש לה פתרון נוח וזמין, בדמות ליסינג. צאו ולמדו: כך תקנו את מכונית חלומותיכם בעזרת ליסינג ותוכלו להפסיק להסתמך על אוטובוסים מאחרים.

קניית רכבמימון לרכב היא בעיה קשה שמטרידה בוודאי את ראשכם לא אחת. ויש לכם לא מעט זמן להרהר בה, בעודכם ממתינים שוב דקות ארוכות מאוד לרכבת שלא הגיעה או לאוטובוס שמתאחר. אל דאגה. אינכם חייבים להתפשר על רכב גרוע וישן מיד חמישית או להמשיך לקבל את הדין ולקנות עוד חופשי-חודשי לחודש הבא. אתם יכולים למצוא מימון לרכב על ידי פנייה לחברת ליסינג.

אופציית הליסינג לרכישת רכב הפכה לנפוצה בשנים האחרונות כתחליף לבקשת הלוואה מן הבנק עבור מימון לרכב. כיום ישראלים רבים פונים לנצל אופציה זו, בזכות תנאי התשלום הנוחים, האפשרות לקנות רכב טוב יותר בעזרתה של חברת ליסינג, והעובדה שהיא חוסכת התנהלות מול בנק.

ליסינג מימוני – כך זה עובד

הרעיון מאחורי ליסינג מימוני הוא כזה: לרשות חברת הליסינג רכבים שונים שקנתה במחיר נוח יחסית. מתוכם בוחר הלקוח את הרכב הנבחר ומשלם חלק ממחירו כתשלום ראשוני. בשלושת השנים הבאות הוא ממשיך ומשלם באמצעות תשלום חודשי – כלומר, כמעט כמו השכרה של רכב. בגמר פרק זמן של שלוש שנים הוא בוחר בין שתי אופציות: לסיים את הרכישה על ידי השלמת הסכום לכדי מחירו של הרכב (ואזי המכונית נשארת ברשותו), או לחילופין, אם הוא מעוניין במכונית חדשה יותר או גדולה יותר, הוא יכול לבחור להמשיך לעסקת ליסינג מימוני נוספת על רכב אחר. במקרה זה הסכום שעליו להוסיף למחיר הקניה של הרכב הנוכחי מהווה מקדמה עבור העסקה החדשה שיעשה.

איך נולד הרעיון של ליסינג מימוני?

חברות הליסינג בישראל התחילו מתחום הליסינג התפעולי – שירות לעסקים ולחברות שנזקקו לרכבים בחכירה עבור פעולתם או כהטבה לעובדיהם. אפשרות החכירה היא נוחה לעסקים שכאלו, שכן היא פוטרת אותם מפתיחת מחלקת רכב, ומאפשרת להם לקבל שירות לצי הרכב מחברת הליסינג.

עם הזמן הפכו עסקאות אלו למשא נפשם של עובדים רבים, שלא היה בידם למצוא מימון לרכב משלהם. או אז נוצר הרעיון ליצור עסקאות רכב ליסינג שייפנו לא לעסקים ולארגונים, כי אם ישירות לאנשים פרטיים – וריאציה של ליסינג תפעולי עבור המגזר הפרטי, אם תרצו. זהו, בעצם, ליסינג מימוני (להוציא קבלת השירות לרכב כגון תיקונים).

במילים אחרות: יושבים בתחנת האוטובוס וחולמים על היום שבו תהיה לכם עבודה עם מכונית צמודה? אל תחכו. פנו לליסינג מימוני ולפתע בעיות המימון לרכב יהיו כלא היו מעולם.