לא רק רכבי ליסינג על הכביש

רכבים שוניםעל כבישי ישראל נמצאים אינספור סוגי רכבים וביניהם לימוזינות, מוניות, משאיות, רכבים פרטיים, רכבי ליסינג , רכבים מסחריים ועוד רבים
בעת האחרונה עם התפתחות הטכנולוגיה ניתן לראות שלל כלי תחבורה חדישים שכלל לא היו קיימים בעבר כמו סגווי, אופניים חשמליות, רכב היברידי ועוד .
מלבד כל האמור לעיל עם השנים קיבלו רכבים שונים  ומונחים שונים הקשורים לעולם הרכב והתחבורה שמות מתוך מילים לועזיות ולא נמצא להם שם תחלופה הולמת בשפה העברית.

הבוקר ב19-03-2012 פורסם בתקשורת כי האקדמיה ללשון הוציאה מילים חדשות והעניקה תחלופה הולמת למילים הלועזיות. להלן המילים החדשות

  • מונית חאפר – אותה מונית שנוסעת על הכביש ולא קשורה לרשת מוניות או לחברת תחבורה ציבורית מסודרת  מהיות תקרא  – חטפנית – ניתן להניח כי מקור השם טמון בעובדה כי החאפרים חוטפים את הנוסעים לאוטובוסים הציבוריים
  • טנדר – אותו רכב מסחרי  בו נוהגים סוחרים ובעלי מקצוע רבים מהיות יקרא מטענית  ניתן להניח כי מקור השם מטענית הינו על שום המטען אותו הוא נושא.
  • קרוואן – כזה שנוסעים איתו לטיולים מהיום יקרה מעונוע על שום העובדה שמדובר במעון, בית נוסע.
  • שאטלים – הסעות מאורגנות וקבועות ממקום למקום, כמו אלה המסיעות עובדים מתחנת הרכבת למקום העבודה או ללימודים מהיום יקרו הסעית – ניתן להניח שמקור השם הסעית טמון בעובדה שמדובר ברכב שמסיע עובדים.
  • מיניוואן – המיניוואן אותה מונית המיועדת למספר יושבים גדול יותר תקרא מעתה סעונית ניתן להניח כי מקור השם הוא בצירוף המילים סע ומונית.