ביטוח רכב קיה

ביטוח לרכב מדגם קיה

אתם עומדים לקנות רכב חדש, ובין הדגמים של החברות השונות, אתם מזהים רכב מסוים של חברת קיה שמשך מאד את תשומת לבכם. אתם בהחלט לא לבד בעניין. קיה היא חברת רכב דרום קוריאנית עם היסטוריה ארוכה ומפוארת, שמתחילה בחברה לייצור אופניים, וממשיכה באחת מחברות הרכב הגדולות בעולם. לארץ, חדרו המכוניות של קיה במהלך שנות ה90, ביחד עוד דגמים רבים של מכוניות יפניות ודרום קוריאניות, והיום הן נפוצות מאד על הכביש.
עם זאת, כאשר אתם רוכשים לעצמכם רכב חדש, חשוב מאד לשים לב לנושא הביטוח. יש היום שלושה סוגים שונים של ביטוח רכב, וכל אחד מהם יכול להיות חשוב, וממש בגדר מציל חיים – וגם בגדר מציל חשבון הבנק שלכם. אם אתם אכן מתכננים לרכוש רכב חדש של קיה, כדאי שתדעו איזה ביטוח רכב אתם צריכים לעשות, ומה התפקיד שלו.

מחובה ועד למקיף

אם זו הפעם הראשונה שאתם בכלל עולים על הכביש, ורק עכשיו הוצאתם רישיון נהיגה, הרי לפני שתמהרו לרכוש רכב של קיה, אתם מחויבים לעשות ביטוח חובה. מהו ביטוח חובה? זהו ביטוח רכב, אשר מבטיח פיצוי מלא של חברת הביטוח במקרה של תאונת דרכים, בכל מה שנוגע לטיפול בנזקי גוף. במהלך תאונת דרכים יתכן שאתם, הנוסעים אתכם ברכב, הנוסעים ברכבים אחרים, וכן הולכי רגל תזדקקו לטיפול רפואי. ביטוח חובה לרכב, מבטיח במידה והתאונה היא באחריות שלכם – חברת הביטוח היא שתישא בהוצאות השונות.

רכב מבוטחאולם זה לא הסוג היחיד של ביטוח רכב שתצטרכו לעשות אם רכשתם מכונית קיה. סביר להניח, שאתם תרצו גם להבטיח שבמקרה של תאונה, או נזקים אחרים (כמו שריפה או גניבה) אתם תוכלו לקבל פיצוי מתאים על הנזקים שנגרמו לרכב – הרי אתם השקעתם לא מעט כסף ברכישת מכונית קיה. לכן אתם צריכים לרכוש ביטוח שנקרא ביטוח מקיף. זהו ביטוח לרכב שכשמו כן הוא – בא להקיף את כל נושא הפיצויים הדרושים במקרה של נזק לרכב הקיה שלכם. פעמים רבות, בתוך ביטוח מקיף תמצאו סוג נוסף של ביטוח רכב אשר נקרא ביטוח צד ג'. זה ביטוח שלא נוגע ספציפית למכונית קיה שלכם, אלא דווקא לציוד אחר שנפגע בזמן תאונת דרכים. כך, אם המכונית שלכם פגעה בכלי רכב אחרים, ואפילו בציוד אחר (כמו לדוגמה זגוגית של חלון ראווה) – חברת הביטוח היא זו שתשלם את הפיצויים.

ביטוח לכל רכב

לא משנה איזה רכב קיה אתם רוכשים – בין אם מדובר על דגמי הרכבים המשפחתיים (קיה ריו וקיה פורטה) או שמדובר על דגמים אחרים – אתם תמיד צריכים לרכוש ביטוח רכב. זכרו תמיד לרכוש גם ביטוח רכב מקיף, וגם ביטוח חובה, ולוודא שבתוך זה גם נכלל ביטוח צד ג', על מנת שתהיו בטוחים שאתם מכוסים מכל הכיוונים.