ביטוח חובה למאזדה

חשוב לעשות ביטוח חובה למאזדה שלך

אם זו הפעם הראשונה שאתם עומדים לעלות על ההגה, יש שני דברים אשר דורשים את תשומת הלב שלכם: הראשון הוא כמובן איזה רכב אתם תרכשו, והשני הוא פוליסת הביטוח שאותה אתם צריכים לרכוש. באשר לרכב, ישראלים רבים נוטים לבחור היום בדגמים השונים של חברת מאזדה. מאזדה הפכה בשנים האחרונות לאחת מהמכוניות האהובות ביותר על ישראלים מכל הסוגים – החל מאלה שמחפשים רכב פשוט וקטן, ועד לאלה שמחפשים רכב שרד יוקרתי במיוחד, וכמובן שהיא פופולרית מאד בשוק המכוניות המשפחתיות.
באשר לביטוח שאותו אתם תעשו, יש ביטוח אחד, שאתם לא יכולים להתחמק ממנו – וזהו כמובן ביטוח חובה. כפי שאתם מנחשים מהשם שלו, זה ביטוח שאתם מוכרחים לעשות אותו לפי חוק, אבל למה בעצם ביטוח חובה – הוא חובה?

ביטוחים קצת על העלויות ועל הסיבות

ביטוח חובהנסביר תחילה מהו ביטוח חובה, ואז תוכלו להבין איך הוא נוגע אליכם בתור נהגי מאזדה לעתיד הקרוב. ביטוח החובה, הוא ביטוח אשר מדינת ישראל מחייבת את כל הנהגים לרכוש. מדוע הוא חובה? משום שזהו הביטוח אשר מבטיח שבמקרה של תאונת דרכים חו"ח, כולם יוכלו לקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר, כאשר הכיסוי הרפואי יהיה על חשבון חברת הביטוח. מדובר בהחלטה קריטית מאד, כי טיפול רפואי אחרי תאונת דרכים יכול להיות בגדר מציל חיים – ואסור שבעיות כלכליות ימנעו אותו. חשוב לציין כי ביטוח חובה מסדיר את הטיפול לא רק עבורכם – אלא גם עבור הולכי רגל נוספים שנפגעו בתאונה, אנשים שהיו ברכב, ואנשים שהיו ברכבים אחרים בתאונה. כך אתם גם מונעים תביעות שונות שיוגשו כלפיכם באופן אישי, ובמקום זאת הן יופנו לחברת הביטוח.
אבל מה זה בעצם משנה לכם בתור נהגי מאזדה? זה משנה מאד, כי עצם ההחלטה שלכם לנהוג ברכבים בטיחותיים כמו מאזדה (במקום לדוגמה, לבחור לרכוב על אופנוע) יוזילו באופן משמעותי את עלות ביטוח החובה. בעוד שביטוח חובה עבור אופנוענים הוא יקר מאד (כי מדובר בכלי רכב מאד לא בטיחותי) הרי שעבור רכב בטיחותי כמו מאזדה, העלויות לא יהיו גבוהות במיוחד, והן למעשה שוות לכל נפש. כך, תמורת תשלום של כמה עשרות שקלים בחודש – אתם מקבלים כיסוי מלא.

מאזדה 2 או 3 מבחינת תנאי הביטוח כל הרכבים אותו הדבר!

חשוב לציין, שאין זה משנה איזה דגם של מאזדה אתם תבחרו – מאזדה 2, 3, 5 או 6 – תמיד המחיר של ביטוח חובה יהיה שווה, והתנאים יהיו אותם תנאים. הסיבה לכך היא שבניגוד לביטוח מקיף וביטוח צד ג', לא מדובר כאן על ביטוח שנקבע לפי הרכוש הנפגע. כאן הדבר החשוב הוא עצם הפגיעה הגופנית, ולכן למידת היוקרה של הרכב אין השפעה. אתם יכולים לבחור מבין מגוון הדגמים של מאזדה – וכמובן לעשות ביטוח שיבטיח לכם טיפול מלא ומקיף במידת הצורך.