איך לחנות

העמוד הבא איננו מלמד איך לחנות אך בהחלט נותן טיפים ועצות ומיועד בעיקר לנשים אך גם גברים המתקשים במציאת חניה יכולים לקרוא עמוד זה ולמצוא בו עניין

טיפים ועצות איך לחנות

כל אישה יודעת כי נהיגה ברכב היא החלק הקל, החלק הקשה באמת הוא איך לחנות ואולי אפילו לפני כן מציאת החניה. נשים רבות מוצאות עצמן נוסעות ברכבים גדולים ומוגשמים, רכב ליסינג אותו הן קיבלו במסגרת העבודה, רכב מסחרי בו נוסע הבעל או רכב ליסינג פרטי ששייך למשפחה, בפועל הנהיהג בכביס היא החלק הקל אותו הן מבצעות ללא בעיות מיוחדות, אך כשמגיע רגע האמת, הרגע בו נדרשת הנהגת לחנות את הרכב או אז מתחילה הבעיה.

איך להחנות רכב ליסינג

  • קודם כל להירגע – לפני שאת לומדת איך לחנות החלק החשוב ביותר בתהליך חניית הרכב הוא היות הנהגת רגועה, אם תהיי עצבנית וטרודה, את לא תמצאי חניה מהר יותר ובטח שלא תצליחי להחנות את הרכב בצורה בטוחה יותר, אז בראש ובראשונה עלייך להירגע.
  • לסמוך על עצמך – חלק שני חשוב לא פחות הוא החלק של הביטחון העצמי, כמו שאת נוהגת על הכביש בבטחה כך גם את צריכה להחנות אותו בצורה בטוחה, האמיני בעצמך, האמיני שאת מסוגלת ותראי כיצד את מצליחה להחנות למרות שלא תצליחי.
  • אם זה נראה קטן זה כנראה קטן – לא אחת קורה לנו שאנו רואים מקום חניה אבל הוא נראה קטן מידי ומעט צפוף, מרוב בטחון שזה כנראה בדמיון אנחנו מנסות כן להכניס את הרכב, אז זהו שכלל שלישי וחשוב מאוד הוא שאם המקום נראה קטן אזי הוא כנראה קטן ונסי לחפש מקום אחר.
  • הפעלת אומדן – אומרים שנשים ניחנו בבינה יתרה, ואין שעה יותר טובה להשתמש באותה הבינה מאשר בשעה בה את נדרשת לבצע חניה מסובכת. הפעילי את האומדן הנמצא בראשך, חשבי כמה מקום תצטרכי לרכב וכמה מקום תצטרכי בשביל להכנס, נסי להעריך בצורה מדויקת ככל שניתן את המקום לו את זקוקה.
  • הסתכלי על השילוט – לעיתים אנו רואות שילוט המורה על איסור חניה בשטח מסוים, במבט שני נוכל לראות כי איסור החניה תקף עד לשעות מסוימות ואילו לאחריהן החניה מותרת , הסתכלי והביטי סביב ואל תניחי מראש מה השלט אומר, בהחלט ייתכן שתופתעי.
  • השאירי מרחק בין הרכב – אם מצאת חניה הכל טוב ונפלא, אך חשוב מאוד להקפיד לוודא כי לאחר שתסיימי לחנות את הרכב ישאר מרחק בטחון בינך לבין הרכבים שחונים לפנייך ומאחורייך.
  • מניעת תאונות מיותרות – אם את נעזרת במישהו שמכוון אותך ימינה ושמאלה, הקפידי שיעמוד בצידי הרכב ולא מלפניו, לחיצה חזקה מידי על דוושת הגז או על הרוורס, יכולה לגרום לתאונות מיותרות.
  • עמדי במקום אחת החניות תתפנה מעצמה – אם את כבר שעה מסתובבת בחניה ותרה אחר חניה, הגיע הזמן שתפסיקי, עמדי במקום, סביר להניח שתוך זמן קצר אחד הרכבים יצא ותוכלי להכנס במקומו.
  • אם את מחפשת חניה בתל אביב , תפסיקי – בשונה מערים אחרות חניה בעיר תל אביב היא משימה מורכבת מומלץ מאוד לוותר מראש ולתור אחר החניון הקרוב, אם תהיי מסודרת ומאורגנת מוטב שתבררי מחירים ועלויות של חניות בחניונים ובכך תוכלי לחנות בחניון זול יותר מהאחרים.

אז איך לחנות בכמה מילים אחרונות

היי רגועה ושלווה, בטוחה בעצמך, הקפידי על קריאת שילוט, ועל חישוב אומדן של הרכב מימין ומשמאל, זכרי כי לקבל עזרה זו לא בושה וכי מחובתך ולוודא שהעוזר נמצא במרחק בטחון או פשוט בצעי חניה בחניון רחב ידיים שיאפשר לך לחנות גם באלכסון.
שיהיה בהצלחה וחנייה נכונה

למעבר לעמוד משחקי חנייה לחץ כאן